sport i rekreacja

łączne Wydatki na kulturę fizyczną i sport w latach 2019-2023

51,2 mln zł

+47% średnioroczny wzrost wydatków w stosunku do lat 2014-2018

 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  im. Burmistrza Adolfa Dietziusa w Jarosławiu


Logo - MOSIR Jarosław

Ośrodek realizował swoje zadania w oparciu o przyjęte plany finansowe, opracowane na podstawie uchwały Rady Miasta Jarosławia w sprawie budżetu Miasta Jarosławia na dany rok oraz przy wykorzystaniu bazy sportowo-rekreacyjnej, w skład której wchodzą:


Misją Ośrodka jest realizacja zadań własnych Gminy głównie w zakresie wychowania fizycznego, sportu, rekreacji, rehabilitacji ruchowej, turystyki i czynnego wypoczynku poprzez pozyskiwanie społeczeństwa miasta do aktywnego uczestnictwa w różnych formach kultury fizycznej przy uwzględnieniu udostępniania posiadanej bazy sportowo – rekreacyjnej, urządzeń i sprzętu oraz organizacji imprez. 

Hala sportowo-widowiskowa


Jest jedynym tego rodzaju obiektem w mieście, w związku z tym cieszy się ona dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych użytkowników, do których należą szkoły, stowarzyszenia, organizacje sportowe, zakłady pracy oraz rekreacyjne grupy niezrzeszone, jak i osoby fizyczne. Dzięki odpowiedniej infrastrukturze i wyposażeniu jest obiektem, w którym mogą odbywać się zawody wszystkich szczebli w grach zespołowych prowadzonych przez krajowe związki sportowe. 

Użytkownicy mają do dyspozycji dużą salę sportową o powierzchni użytkowej 1 500 m², na której znajdują się pełnowymiarowe boisko do piłki koszykowej, trzy boiska do piłki siatkowej, boisko do piłki ręcznej. Ponadto, w razie potrzeby, sala posiada możliwości przygotowania boisk do innych dyscyplin sportowych, jak badminton, halowa piłka nożna czy unihokej. Sala posiada stałą widownię z 402 miejscami, 12 trybun przestawnych, na których pomieścić się może około 700 osób oraz 500 krzeseł składanych, które są wykorzystywane głównie podczas imprez o charakterze kulturalnym. 

Dodatkową formą wykorzystania obiektu jest organizacja występów estradowych, wystaw czy balów. Oprócz głównej sali, obiekt hali sportowej posiada mniejszą salę sportową o wymiarach 14 m x 10 m, wyposażoną głównie w sprzęt i urządzenia do uprawiania gimnastyki, jak również sportów walki. Do dyspozycji dla wszystkich chętnych jest sauna i odpowiednio wyposażona siłownia.   

Głównymi użytkownikami obiektu są jarosławskie stowarzyszenia sportowe prowadzące zajęcia treningowe oraz rozgrywki ligowe. Dzięki Ich działalności hala sportowa jest areną zawodów sportowych najwyższych klas rozgrywkowych w piłce ręcznej kobiet, siatkówce kobiet, tenisie stołowym czy kickboxingu.


Zdjęcie drużyn na hali aportowej
Drużyny zbijające sobie piątki na hali aportowej

Kryta pływalnia


Kryta pływalnia funkcjonująca od 26 maja 2004 r., pomimo 18 letniej działalności, jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w mieście, którego powierzchnia lustra wody wynosi 520 m². Pływalnia posiada nieckę sportową o wymiarach 25 x 12,5 m i głębokości od 1,20 do 1,80 m, nieckę o wymiarach 12,5 m x 6,5 m i głębokości od 1 m do 1,15 przeznaczoną głównie do nauki pływania, ćwiczeń korekty wad postawy oraz zajęć rekreacyjnych, nieckę z atrakcjami wodnymi: bicze wodne, masaże podwodne, gejzery podwodne, grzybek, kurtyna wodna, „dzika rzeka” oraz zjeżdżalnię rurową o długości    80 m, wannę z masażem, widownię na 130 miejsc siedzących.

Na terenie pływalni funkcjonuje bar - kawiarnia z widokiem na halę basenową, sala konferencyjna przystosowana do prezentacji multimedialnych, Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej oraz sauna.

Budynek jest przystosowany do świadczenia usług osobom o ograniczonej możliwości poruszania się  

i niepełnosprawnym, do tego celu służą funkcjonalne wejścia, szerokie ciągi komunikacyjne, zamontowana platforma dźwigowa, a także pomieszczenia przebieralni i zaplecza sanitarnego. 

Profesjonalne wyposażenie pływalni zachęca do czynnego wypoczynku i relaksu.

Obiekt pływalni wraz z przyległym terenem posiada parking samochodowy, a całość kompleksu objęta jest systemem monitoringu wizyjnego.

Rocznie pływalnia notuje około 120 tysięcy wejść.


Zdjęcie pływalni
Zdjęcie krytej pływalni, z wystawionym dmuchanym torem przeszkód dla dzieci

Hotel Turkus


 Hotel „Turkus” posiada 1. kategorię (jedna gwiazdka), nadaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. Ze względu na swoją specyfikę, hotel czynny jest całodobowo i całorocznie. Hotel pełni również rolę zaplecza noclegowego dla organizowanych imprez sportowych rozgrywanych na obiektach MOSiR, jak również zgrupowań sportowych. Posiada 27 pokoi, w których jest 70 miejsc noclegowych z dostępem do internetu, bezpłatnym parkingiem i warunkach które spełniają podstawowe potrzeby gości. 

Po pełnym sportowych wrażeń dniu w hotelowej  restauracji „Turkusowa” serwowane są smaczne dania.


Zdjęcie pokoju hotelowego

Stadion miejski przy ul. Piekarskiej


W dniu 28 maja 2021 r. nastąpiło długo wyczekiwane przez społeczność jarosławską uroczyste otwarcie stadionu miejskiego przy ul. Piekarskiej 2. Stadion został nazwany imieniem wybitnego lekkoatlety jarosławianina Mieczysława Haspla.              

Na nowoczesnym obiekcie znajduje się pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną ze sztuczną nawierzchnią. Wokół boiska wybudowana została 4-torowa bieżnia tartanowa. Przed trybuną krytą bieżnia posiada sześć torów krótkodystansowych obok których znajdują się 2 skocznie do skoku w dal i trójskoku oraz bieżnia z zeskokiem do skoku  o tyczce. Stadion posiada także boisko do gry w siatkówkę, rzutnię do pchnięcia kulą oraz zeskok do skoku wzwyż. Boiska sportowe okalają trybuny ziemne z ilością 1830 miejsc siedzących. Od ul. Piekarskiej odbudowana została trybuna zadaszona z 82 miejscami siedzącymi. Pod trybuną umiejscowione zostały sanitariaty oraz dwie małe szatnie. Stadion posiada oświetlenie sztuczne umożliwiające prowadzenie zajęć oraz rozgrywek piłkarskich po zmierzchu.

Stadion w 2022 r. został doposażony w ramach środków inwestycyjnych o niezbędny, specjalistyczny sprzęt służący do należytego utrzymania boiska piłkarskiego. Ponadto wybudowane zostały dodatkowe dwie szatnie kontenerowe oraz zakupiono mobilne boksy dla zawodników rezerwowych. Pod koniec  2022 r. na terenie stadionu miejskiego im. M. Haspla oddano do użytkowania Skatepark który został wybudowany ze środków pochodzących z JBO na rok 2022.


Zdjęcie stadionu miejskiego z punktu widzenia kibica
Stadion miejski podczas zawodów piłki nożnej

Pływalnia


Pływalnia sezonowa oferuje swoim użytkownikom nieckę rekreacyjną o powierzchni lustra wody 350 m2 i głębokości od 0,90 m do 1,40 m, brodzik dla dzieci 50 m², teren do leżakowania, boisko rekreacyjne do gier zespołowych, bar - kawiarnia, pełne zaplecze socjalno-sanitarne. 

Pływalnia w okresie letnim cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony klientów, ponieważ jest to jedyny taki obiekt w naszym powiecie. Strzeżone kąpielisko z profesjonalną obsługą ratowniczą, gastronomią i miejscami wśród pięknej zieleni do leżakowania sprawiało,  że wypoczynek w okresie upałów był bezpieczny i komfortowy. W okresie wakacji obiekt jest najczęściej i najliczniej odwiedzaną atrakcją rekreacyjną Miasta. 


Zdjęcie odkrytego basenu
Zdjęcie odkrytej części basenu przeznaczonej dla dzieci

Sztuczne lodowisko


Sztuczne lodowisko jest obiektem sezonowym o powierzchni 600 m2. 

Obiekt wyposażony jest w trybuny oraz posiada pełne zaplecze socjalno-sanitarne, dysponuje wypożyczalnią łyżew oraz profesjonalnym urządzeniem do ostrzenia. Posiada również chodziki (pingwinki) do nauki jazdy na łyżwach, a to niezastąpiona pomoc dla dzieci rozpoczynających przygodę z jazdą na łyżwach. Zapewniają utrzymanie równowagi oraz wyrabiają naturalną postawę. Dzięki temu nauka jazdy na łyżwach była łatwiejsza  i przyjemniejsza, a dzieci mogły stabilnie utrzymać się na lodzie podczas samodzielnej jazdy. 

W trosce o najwyższą jakość oferowanych usług, tafla lodowiska jest konserwowana za pomocą maszyny do konserwacji lodu typu „ROLBA”.

Zdjęcie odkrytego lodowiska za dnia
Zdjęcie  odkrytego lodowiska wieczorem

Stadion Miejski przy ul. Bandurskiego


Decyzją Burmistrza Miasta Jarosławia z dniem 1 lipca 2020 r. MOSiR w Jarosławiu otrzymał w trwały zarząd stadion piłkarski przy ul. Bandurskiego 2. 


Zdjęcie murawy na stadionie miejskim

 Wybrane wydarzenia sportowe w Jarosławiu 

w latach 2019-2023


xXVIII MARATON KAJAKOWY RZEKĄ SAN WYSZATYCE – JAROSŁAW 

11.09.2021 r.

Osoby pływające w dwuosobowych kajakach rzeką San
Osoby z dyplomami biorące udział w maratonie kajakowym rzeką San

V MISTRZOSTWA JAROSŁAWIA W PŁYWANIU

12.09.2021 r.

Osoby pływające w basenie na mistrzostwach w pływaniu w Jarosławie
Skok do wody trzech osób z wyznaczonego miejsca na basenie

jAROSŁAW CUP 

18-19.09.2021 r.

Cztery drużyny stojące w rzędach na Jarosław CUP
Zwycięska drużyna dzieci stojąca na podium na Jarosław CUP

Mini Piknik Lekkoatletyczny z Robertem Korzeniowskim

Zdjęcie grupowe dzieci biorących udział w mini pikniku lekkoatletycznym
Robert Korzeniowski z innymi osobami z medalami w ręku

JAROSŁAWSKIE ŚWIĘTO BIEGOWE  - IMPREZA COROCZNA

Ludzie stojący na starcie biegu z okazji święta biegowego
Ludzie stojący na starcie biegu z okazji święta biegowego

OTWARTE MISTRZOSTWA W BADMINTONIE O NAGRODĘ BURMISTRZA miasta JAROSŁAWIA  - COROCZNE

Sala gimastyczna
Grupowe zdjęcie osób biorących udział w mistrzostwach w badmintonie

GRY I ZABAWY NA LODOWISKU MOSiR W RAMACH PROGRAMU „FERIE NA SPORTOWO”

16.02.2022 r.

Dzieci jeżdżące po lodowisku między przeszkodami
Dzieci uczące się obsługi kija hokejowego

PARADA ROWEROWA / PRZEJAZD MALUCHÓW Stadion Miejski im. M. Haspla 

30.07.2022 r.

Przejazd dzieci rowerami na paradzie rowerowej
Zdjęcie osób biorących udział w paradzie rowerowej

otwarcie JAROSŁAWSKIEGO SKATEPARKU 

23.04.2023 r.

Chłopiec skaczący na rowerze na Jarosławskim skateparku
Dzieci i dorośli biorący udział w otwarciu Jarosławskiego skateparku

STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE – CHARYTATYWNY MECZ GWIAZD DLA MAŁEJ JAROSŁAWIANKI MATYLDY MOMOT 

21.05.2023 r.

Plakat promujący mecze gwiazd w Jarosławiu
Dzieci i dorośli stojący na murawie przed rozpoczęciem meczu

JAROSŁAWSKI REKREACYJNY RAJD ROWEROWY

17.09.2023 r.

Zdjęcie na Jarosławskim rynku rowerów oraz uczestników rajdu
Uczestnicy Jarosławskiego rajdu rowerowego

Ogólnopolski turniej tenisa stołowego „Od Skrzata do Mistrza Świata” 

Sala gimnastyczna na której znajduje się stoły do turnieju tenisa stołowego
Dwie osoby grające ze sobą na turniej tenisa stołowego

Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Weteranów  w Kickboxingu 11-12.03.23

11-1210312023 r.

Dwie osoby z sędzim podczas wyniku walki w formule kickboxingu
Osoby biorące udział w mistrzostwach polski juniorów, seniorów i weteranów w kixboxingu

Plebiscyt  na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Miasta Jarosławia - Nagroda Burmistrza Miasta Jarosławia za osiągnięte sukcesy sportowe - trwa nieprzerwanie od 1990 roku.

Osoby docenione dyplomami na lebiscycie na najpopularniejszego sportowca i trenera miasta Jarosławia
Osoby uhonorowane pucharem plebiscytu na najpopularniejszego sportowca i trenera miasta Jarosławia